Schätzpreis 40 €
Zuschlag 50 €

Albertiner Johann, 1854-1873

Johann 1854-1873. 1/6 Taler 1864 B Dresden 5.33 g. AKS 142. Vorzüglich / Extremely fine. Feine Patina / Fine toning.