Los 2223

| Schätzpreis | 100 € |
| Zuschlag |
Hessen, Großherzogtum Ernst Ludwig, 1892-1918
Ernst Ludwig 1892-1918. 5 Mark 1899 A Berlin 27.65 g. Jaeger 73. Sehr schön / Very fine. Kleine Randfehler / Minor edge nicks.